ציוד הרמה ושינוע

כאשר יש צורך להגיע להרים אנשים לגבהים גבוהים במיוחד קיימים מספר פתרונות. כיצד לתכנן מידוף שיאפשר לי שימוש בסחורה באופן מיטבי? לצורך כך קיימים פתרונות ועזרים כמו ציוד הרמה ושינוע, לדוגמה: במות הרמה, סלי צריח, מלקטות ומלגזות אדם עולה, המאפשרות לי ללקט מוצרים ואריזות בגובה רב ובכך לנצל את המחסן שלי טוב יותר.

ציוד הרמה ושינוע

החשיבות של ציוד הרמה ושינוע ברורה לכל מי שעוסק בתחום של שינוע, הובלות ולוגיסטיקה, ללא ציוד מן הסוג הזה, כמעט ובלתי אפשרי לבצע עבודות הרמה לגובה. יתרה על כך, סוג הציוד משפיע על אופי ההרמה ועל משך הפרויקט. במקביל, אותו ציוד בדיוק קובע עד כמה יהיה בטיחותי לבצע פעולות של הרמה לגובה, מי יצליח לשנע מכולות כבדות ובמה זה יהיה כרוך מבחינת השקעה של משאבים ושל זמן.

על הרקע הזה, ניתן להבין בצורה טובה יותר את החשיבות של הציוד. מכאן והלאה, כל שנותר הוא גם לדעת לאיזה פרמטרים כדאי להתייחס על מנת לבחור אותו בצורה האידיאלית.

אלו סוגים של ציוד ושינוע הרמה ניתן למצוא?

קיימים מגוון סוגים של ציוד הרמה ושינוע כאשר כל אחד מהם נראה אחרת ומיועד לשימוש עבור צרכים שונים. אז אלו הדגמים הנבחרים של ציוד הרמה:

במות מספריים – אלו במות ההרמה הנפוצות ביותר מכיוון שהן משמשות גם לצורכי הרמה וגם כמשטח עבודה. במות אלו משמשות להרמה של ציוד במשקל בינוני כאשר הבסיס שלהן גדול מספיק על מנת שניתן יהיה להרים יחד עם הציוד גם עובדים שיפרקו אותו. בנוסף לכך, ניתן להשתמש בהן גם כבסיס למעליות לצורך העלאת משקלים נמוכים יחסית.


במות ניידות – במות ניידות כוללות מנגנון המאפשר שינוע בקלות וכן קיים בהן מנגנון לבלימת חירום. במות אלו נפוצות בעיקר במקומות סגורים כמו מחסני ייצור, במחסנים לוגיסטיים וכן באולמות תצוגה. במות אלו יכולות לשאת מטענים במשקל בינוני ומטה.


במות זרוע טלסקופית – ציוד הרמה מהסוג הזה מתחלק לשני סוגים – הסוג הראשון מתייחס לבמות הרמה בעלות זרוע טלסקופית ישרה המשמשות לשינוע ולהרמה לגבהים גבוהים במיוחד. הסוג השני הוא במות הרמה בעלות זרוע טלסקופית עם מפרק. אלה האחרונות הן יותר גמישות ומאפשרות לעקוף מכשולים בעת השינוע או ההרמה.


מלגזות – מלגזות נחשבות לציוד ההרמה והשינוע היעילים ביותר ואף הנפוצים ביותר מכיוון שאלה מסוגלות להרים משקלים כבדים ולגובה רב. ישנו מגוון רחב של מלגזות מסוגים שונים כאשר כל אחת מהן מיועדת עבור סוג שונה של עבודה. בין סוגי המלגזות הקיימות בשוק ניתן למצוא מלגזות חשמליות, מלגזות דיזל, מלגזות אדם הולך ועוד. חשוב לדעת, כי לכל מלגזה יש תכונות שונות ויש להתאים אותה לצרכים הנדרשים.

הרמה

ציוד הרמה ושינוע - סיבות השימוש

שינוע מוצרים

הדבר הראשון והמובן מאליו, אשר עבורו מיועד ציוד שינוע הוא – איך לא – שינוע של מוצרים. העברת מוצרים כבדים בנוחות ממקום למקום, תוך כדי הרמה שלהם לגובה הרצוי לקראת הפריקה.

הרמת משאות או אנשים

בעזרת ציוד שינוע ניתן להרים לגובה מוצרים שאנו מעוניינים למקם במקומות גבוהים כמו מדפים במחסן וכו'. ניתן להשתמש בציוד לצורך הרמת אנשים – עובדים לצורך ביצוע עבודות וללא תוספת של מוצרים כבדים.

דחיפת מוצרים

נתון זה הינו יתרון גדול של המלגזות למיניהן. בעזרת הפונקציה הזו ניתן למקם על מדפים בקלות את המוצרים שעל המלגזה מבלי שיהיה צורך להרים לשם בן אדם כלל.

איך בוחרים ציוד הרמה ושינוע?

החשיבות של ציוד הרמה ושינוע ברורה לכל מי שעוסק בתחום של שינוע, הובלות ולוגיסטיקה, ללא ציוד מן הסוג הזה, כמעט ובלתי אפשרי לבצע עבודות הרמה לגובה.

יתרה על כך, סוג הציוד משפיע על אופי ההרמה ועל משך הפרויקט. בחירה נכונה של ציוד הרמה ושינוע צריכה להישען על מספר פרמטרים. ראשית, צריך לבדוק את המפרט המלא של הציוד. באמצעות המפרט המתואר על ידי היצרן, ניתן לדעת למשל לאיזה גובה מגיע כל סוג של ציוד וכאמור גם מה אפשר או אי אפשר להרים אותו. שנית, יש לברר לגבי הפעלה של ציוד הרמה או ציוד שינוע. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא את כל סוגי הציוד מפעילים באותה דרך.

בפועל, יש הבדלים בין רמת הרישוי הנדרשת עבור הפעלה של ציוד הרמה כזה או אחר. כמו כן, ציוד שינוע צריך להיות מופעל על ידי בעל רישיון רלוונטי. ברוב המקרים, זה למשל מה שבודקים לפני שבוחרים מלגזה רגילה, מלגזת אדם הולך וכן הלאה.

תקציב

סוגיית המחיר חשובה מאוד עבור השוואה בין סוגים שונים של ציוד הרמה ושינוע. מצד אחד, המחיר הוא כמובן לא הדבר החשוב ביותר – כי יותר חשוב שהציוד יהיה בטיחותי, אמין ונוח לתפעול. מצד שני, אין סיבה לחרוג מתוך מסגרת התקציב גם אם לא רוצים להתפשר על הביצועים ועל התוצאות. אז כדי לשלב בין הדברים הללו, יש צורך להיכנס אל עובי הקורה ולבדוק את פערי המחירים. בשלב הזה, רצוי גם ליצור קשר עם המומחים של קידמה ציוד לתובלה (1971) בע"מ ולבסס את הבחירה היטב.

התאמת בחירת ציוד הרמה לצרכי העסק

חשוב מאוד להתאים את סוג המתקנים הנבחרים לצרכים הספציפיים של העסק על מנת להפיק מהם את מירב התועלת. כמו כן, חשוב לשים לב כי המתקנים הנרכשים עומדים בכללי התקן המחמירים מבחינת הפעלה ובטיחות. הפעלה של ציוד הרמה חייבת להיעשות תוך היצמדות מוחלטת להוראות היצרן. ניתן לבחון את המפרט הטכני של הציוד לפני הרכישה ולקבל ייעוץ והכוונה מהמומחים לגבי השימוש האופטימלי בהם. כדאי לזכור כי מדובר בציוד יקר מאוד אשר אמור לשרת את הלקוח לאורך זמן ולכן יש לשים לב לכל הפרטים הנדרשים בעת הרכישה.

לקידמה יש את מגוון הפתרונות לכל צורך הרמה שקיים, החל מבמות הרמה ידניות, דרך מלגזות שמתאימות לסלי הרמה ועד מלקטות גובה רב. לקידמה ניסיון רב שנים בתכנון יד ביד ביחד עם הלקוח של המחסן האידיאלי. נשמח לעזור לייעץ ולתכנן ביחד אתכם את המחסן המושלם בשבילכם שיתאים לכלים המצוינים שלנו.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333