עגלת משטחים חשמלית – שימושים ויתרונות

עגלת משטחים

עגלת משטחים, מיועדת לשינוע והובלת משטחים ממקום למקום ללא מאמץ, בייחוד במחסנים שבהם אין אפשרות לעבוד עם מלגזה או לחילופין, במקום שמלגזה איננה נגישה. קיימות עגלות משטחים ידניות, שהיגויין מבוצע באמצעות זרוע מתכת, המחוברת לגלגלים. עגלות משטחים חשמליות, מונעות חשמלית, וישנן כאלה אף עם שקילה אוטומטית. עגלות למשטחים, מיועדות להרמה ושינוע של משטחים. מזלג העגלה, המותאם לתחתית המשטח, מתקבע במקומו, ומאפשר העלאת והורדת המשטח.

התפקיד של עגלת משטחים הוא לעזור בשינוע סוגים שונים של מטענים למרחקים קצרים ובינוניים. המטרה היא להפעיל את העגלה בלי מאמץ פיזי רב, כדי להשלים את השינוע בצורה מהירה ויעילה גם ללא הכשרה מקצועית מסובכת או צורך ברישיון נהיגה. בניגוד למלגזה, כל עובד יכול להפעיל עגלה למשטחים ולהשתמש בה למטרות לוגיסטיות שונות. עגלת משטחים מציעה יתרונות רבים מבחינת חיסכון בעלויות תפעול ושמירה על סדר וארגון. ניתן להיעזר בה כדחי לחסוך מקום במחסן, על מנת למנוע בזבוז אנרגיה מצד העובדים וכדי לחסוך כאבי גב ומפרקים. מלבד השימוש בעגלה לסידור המשטחים והמטענים, היא עצמה תופסת פחות מקום לעומת מלגזות או ציוד מכני הנדסי.

אצלנו בקידמה ציוד תובלה תוכלו למצוא מלגזות להשכרה או רכישה לכל צורך או מטרה.

כדאי להוציא רישיון למלגזות?

ראשית, יש למקם את המוצרים / אריזות, על גבי המשטח, ולאבטח אותם באמצעות סטריפים, חבלי הידוק וכו'. בהמשך, יש למקם את המזלג במקום המיועד לכך במשטח. באמצעות ידית ההרמה, יש להרים את המשטח מהקרקע, ולהעבירו למקום המיועד. לצורך שימוש מקיף, מבחינת גבהים ומשקלים, יש להשתמש בעגלה חשמלית.

אופן פעולת העגלה

העגלה מנווטת באמצעות מוט הגה, כמו מנוף, המתפקד כידית משאבה, המרימה את המזלג. ידית קטנה, על מוט ההגה, משחררת את השמן ההידראולי וגורמת למזלג לרדת. הגלגלים הקדמיים, הממוקמים על המנוף, מחוברים לקישורים של המנוף, המחוברים לצילינדר ההרמה. ברגע שההרמה ההידראולית מתבצעת כלפי מעלה, הקישורים מאלצים את הגלגלים לרדת, ומעלים את המזלג מעל הגלגלים הקידמיים. המשטח מורם באופן שהוא גבוה דיו מהריצפה, כך שמתאפשר שינוע במינימום סיכון. לרוב ייעשה שימוש בעגלת משטחים, כאשר אין מלגזה בנמצא או כאשר אין למלגזה גישה.

כללי בטיחות לעבודה עם עגלת משטחים

הפעלת עגלת משטחים, איננה מחוייבת ברישיון. מאידך, מקומות עבודה ומעסיקים רבים, דורשים מעובדים חסרי ניסיון, שאינם עובדים תחת פיקוח, להפעיל עגלות שכאלה, מפני שלא נראה כי יש להימנע מאיזשהו סיכון. בכל שימוש בעגלה, יש להתאבזר בציוד בטיחות אישי, הכולל נעלי עבודה בעלי פס מתכת, כפפות, ומשקפי מגן, במידת הצורך. יש לזכור כמה כללי אצבע ברורים: להרחיק את הרגליים מתחתית העגלה. לא לחרוג במשקל ובגובה המקסימליים, על פי הוצאות יצרן. להשתמש בטכניקות נכונות להעמסה ופריקה. שינוע איטי ובטיחותי העגלה תמיד תנוע בדחיפה לפני המפעיל, ולעולם לא תגרר אחריו. בתנועת ירידה לאחר הרמה, יש לעשות זאת תוך כדי תזוזה ברוורס. יש להמנע ממגע עם קצוות חדים ובולטים וממפגעים.

מחפשים עגלת משטחים להשכרה או רכישה לייעול העבודה? צרו איתנו קשר והנציגים של קידמה ציוד תובלה ישמחו לעמוד לשרותכם!

עגלת משטחים חשמלית

עגלת משטחים חשמלית נועדה לבצע מגוון יישומים על העמסה והובלה, פריקה, איסוף של הזמנות וכיוצא בזה. יתרון חשוב של העגלה הזאת טמון בכך שהיא מאוד נוחה להפעלה וקלה לתמרון. ניתן להפעיל אותה ללא קושי גם באזורים צפופים ועמוסים והיא מגיבה במהירות ובדייקנות לכל הוראה של המפעיל. המנוע החשמלי מאפשר לה לתפקד ולעבור מרחקים ולפעול ביעילות מרובה, ללא שום קושי. מותאמת למעבר בפרוזדורים צרים ובמקומות שבהם מלגזות וכלי הרמה גדולים יותר, לא יוכלו להיכנס או לתמרן. ישנן עגלות שבהן המפעיל עובד בעמידה או הליכה ויש כאלה שבהן העבודה נעשית בצורה רכובה (כלומר בישיבה).

לפני רכישה של עגלת משטחים חשמלית שימו לב לעוד כמה עובדות. ראשית, בדקו מהו כושר העמסה המקסימלי. דגמים נבחרים יכולים לשאת ולהוביל טון, טון וחצי ואף 2 טון ויותר (תלוי בסוג הדגם). בדקו מהי המהירות שהעגלה יכולה להגיע אליה ומהו סוג המצבר או הבטרייה. מכיוון שמדובר על פתרון חשמלי, הרי שהוא מתאים מאוד לא רק לשטחים פתוחים אלא גם להפעלה בתוך מחסנים, האנגרים, חנויות גדולות, משתלות וכדומה. זהו פתרון לוגיסטי שקט, ידידותי, בטוח לשימוש. הוא מתאים לביצוע פרודוקטיבי וייעול העבודה.

עגלת משטחים הידראולית

ישנם סוגים שונים של עגלת משטחים הידראולית, אולם ניתן להצביע על כמה מאפיינים מרכזיים. ראשית, מדובר במתקן נשיאה והרמה קל מאוד, נייד ונוח לתפעול. העגלה מצוידת בידיות תפעול השולטות על המתקן. כאשר מזמינים עגלת משטחים הידראולית רצוי לשים לב ממה עשויים הגלגלים. ניתן למצוא גלגלים מחומרים שונים, המותאמים למאפייני ריצוף מגוונים, כך שלא ייווצרו שריטות או נזקים. כמו כן, ישנם גלגלים מחוזקים, שיכולים להבטיח עמידות גבוהה והגנה מפני השחיקה במעבר על משטחים נוקשים. כדאי לשים לב כי דגמים מומלצים בנויים בצורה מחוזקת, עמידות בפני שחיקה, זעזועים ועוד. ישנם דגמים שמותאמים במיוחד לנסיעה גם על משטחים משובשים.

בין הדברים החשובים ביותר שצריך לבדוק לפני שמזמינים עגלת משטחים הידראולית הינו המזלג. זהו החלק שאחראי על הרמת המשטחים והמשאות והעברתם ממקום למקום. בחלק מהדגמים ניתן להתקין מלבד מזלג סטנדרטי, מזלגות במידות אורך ארוכות או קצרות יותר. כדי לשים לב לאורך ולרוחב המזלג וכמובן לכושר ההרמה של העגלה. לכל עגלה יכולת להרים משטחים לגובה מכסימלי, שיכול להגיע לכ-1.5 עד 2 מטרים בדרך כלל. המזלג ולעיתים חלקים נוספים בעגלה עשויים חומרים חזקים, שנועדו לתפקד בעומס עבודה ניכר ובמשקלים גבוהים.

אולי יעניין אותך גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333