סוגי עגלות חשמליות

סוגי עגלות חשמליות

אם אתם מחפשים פתרונות שינוע במפעל או במחסן אתם ודאי צריכים עגלה חשמלית. עגלה חשמלית היא פתרון נהדר למי שמצד אחד צריך לשאת משאות כבדים ומשטחים ומצד שני לא מעוניין לרכוש מלגזה שכן ההוצאות עליה והתחזוקה שלה יכולות להיות גבוהות מאוד ואף מסובכות בגלל הצורך בביטוח וברישיון. אלו סוגי עגלות חשמליות קיימות

מהי עגלה חשמלית ולמה היא משמשת

עגלה חשמלית היא למעשה הגרסה הפשוטה והקטנה יותר של מלגזה. הצורך לשנע חומרים וסחורות כבדות הופך להיות צורך הכרחי ביותר ולא רק במפעלים ובמחסנים גדולים אלא גם בעסקים קטנים. כיום ניתן לראות עגלות חשמליות בכל מרכול בינוני ומעלה וניתן לראות גם מחסנים פשוטים ויחסית קטנים נעזרים בהן כי מדובר בהוצאה משתלמת וחשובה לכל עסק. קל מאוד לאחסן אותן והם יכולות לסחוב משקלים שיכולים להגיע מעל 5 טון, וכיום יש עגלות חשמליות שאפילו לא צריכות שידחפו אותן. כיום המנגנונים שלהם משוכללים מאוד וכוללים מספק מנגנוני בטיחות מתקדמים למניעת תאונות, מה שהופך את העגלה החשמלית לפתרון הזמין והנוח למגוון עסקים, לעיתים במקום מלגזה ולעיתים במקביל או בנוסף.


אם תרצו לרכוש עגלה חשמלית לעסק תהיו צריכים להיות יותר ספציפיים כי יש מבחר רחב שלהן וחשוב שתכירו מה בדיוק אתם צריכים. העגלה הראשונה שנדבר עליה היא אולי המוכרת ביותר, זוהי העגלה שאי אפשר לרכב עליה והיא למעשה מופעלת כאשר המפעיל שלה עומד. עגלה זו מופעלת בלחיצות כפתורים די פשוטות כאשר ניתן להעמיס עליה משקלים שמתחילים ב-500 קילוגרם ויכולים להגיע עד 2 -3 טון. עגלות אלו מוכרות מאוד מהשימושים שלהם בסופרים ומחברות הפצה שונות.
עוד עגלה שימושית ביותר היא זו שניתן לעמוד עליה ולהתקדם יחד איתה. עגלה חשמלית זו נוחה יותר כיוון שאין צורך לצעוד, ולמרות שבעגלה הקודמת שדיברנו עליה אין צורך באמת להתאמץ, כי היא יכולה להתקדם לבד, כאן השליטה נוחה יותר והיא למעשה סוג של כלי רכב די קומפקטי. עגלה זו יכולה להיות נוחה יותר למקומות יותר מרווחים ולא צפופים כמו למשל למחסנים, בעיקר מטעמי הבטיחות ונוחות התפעול.
ישנן עגלות חשמליות שמשמשות ממש כמו רכב משא. לא מדובר על מלגזה כיוון שהן לא יכולות להרים סחורות אך ניתן להעמיס עליהן לא מעט חומרים ומוצרים והיא נוסעת כמין רכב שאליו מחוברים כמה עגלות שנראות כמו קרונות. עגלה זו יכולה לפעול בתוך מחסן או בתוך מפעל והיא מיועדת למרחקים יותר גדולים במפעלים ועסקים גדולים מאוד.

מה ההבדל בין מלגזה לעגלה חשמלית?

שיש צורך בשינוע של חבילות רבות, תהיו חייבים לרכוש ציוד מתאים להובלתו. ככל שהחבילות גדולות וכבדות יותר, כך תצטרכו לבחור בפתרון שיוכל לתת את המענה המתאים מבחינת כושר הנשיאה ומבחינת מידותיו.
בעבור מחסנים גדולים המשנעים חבילות כבדות, בתדירות גבוהה ולמרחקים גדולים – מלגזה היא ככל הנראה הפתרון המתאים ביותר. חשוב לזכור שתפעול של מלגזה דורש הכשרה מתאימה, כאשר באופן טבעי המלגזה גדולה ומסורבלת יותר מהעגלה. מלגזות מתאימות לעבודה בחללים גדולים ומרווחים יחסית, וכמובן שבדרך כלל המלגזות פועלות בתוך סביבה מוגדרת. כלומר גם אם בתוך שטח המפעל צריך לנסוע למרחקים גדולים, עדיין טווח הפעולה מוגדר למפעל עצמו.

אך כאשר מדובר בתפעול של מחסנים קטנים, שינוע למרחקים קצרים, שינוע בתדירות נמוכה וכו' – עגלה חשמלית יכולה להיות פתרון מצוין. ההכשרה הדרושה לשימוש בעגלה היא פשוטה יותר, וניתן להדריך ולהכשיר עובדים רבים כדי לבצע את העבודה. בנוסף, העגלה מתאימה גם כאשר יש צורך לבצע את השינוע במגוון של מקומות – למשל במשאית חלוקה, אשר עוצרת במקומות שונים ופורקת סחורה בכמה עסקים שונים בכל יום. בגלל שהעגלה קטנה יותר מהמלגזה ופשוטה יותר לתפעול, ניתן לצייד את המשאית בעגלה ולבצע את השינוע בקלות וביעילות

מתי כדאי לרכוש עגלה חשמלית?

כפי שוודאי הבנתם, עגלות חשמליות יכולות לשרת נאמנה קשת
רחבה מאוד של עסקים: עסקים קטנים שצריכים לשנע כמויות קטנות ולא רוצים או לא יכולים להשקיע את התקציב הדרוש לרכישת מלגזה, עסקים שצריכים לשנע חבילות במספר גדול של מוקדים, במקרים שבהם שטח האחסון הוא קטן וצפוף וכך הלאה.

לעיתים הבחירה הכי טובה היא לרכוש את העגלה במקביל למלגזה. ישנם עסקים ומחסנים שיש בהם צורך לשנע משטחים גדולים וכבדים בתוך המחסן ולמרחקים גדולים, אך גם צורך לשנע חבילות קטנות יותר בשטח החנות עצמה, ללקוחות וכדומה

תהליך הבחירה משמעותי ביותר

חשוב לבחור עגלה חשמלית בצורה מדויקת ביותר. אם לא תבחרו נכון יכול להיות שבמהלך השימוש בה תגלו זאת וכבר לא יהיה דרך חזרה. מוטב להשקיע עוד כמה ימים בסקר שוק מעמיק לא רק כדי לחסוך במחיר אלא כדי להבין מה האפשרויות שמונחות לפניכם וכמו כן לבחור את העגלה רק עם אחריות מלאה לשנים הבאות

כך מומלץ לעשות זאת:

השוואה לקיים – מה חסר לכם ביחס לפתרונות השינוע וההרמה בהם אתם משתמשים כעת? בנוסף, ככל שיש לכם או לעובדים שלכם ניסיון עם עגלות חשמליות ומלגזות, גם ניסיון זה עשוי לסייע. בעזרתו, תבינו טוב יותר מה צריך ואפשר לשפר, על ידי בחירת הדגם המתאים ביותר לדרישותיכם.
להגדיר צרכים – אתם מכירים את בית העסק שלכם ואת תהליכי העבודה בו יותר טוב מכולם. לכן לפני הכול, כדאי שתעברו על כל התסריטים שעבורם העגלה עשויה לסייע. האם היא דרושה עבור עבודה במחסן? למשאית הפצה? גם וגם? למטרות נוספות? האם דרושה לכם עגלה חשמלית בעלת יכולת שקילה (עגלה "שוקלת")? חשמלית מלאה או "חצי חשמלית"? מה המעברים הצרים ביותר (בין מדפים למשל) שבהם תרצו שהעגלה תעבור?
לקחת טווח בטחון – מדי פעם, אתם עשויים להזדקק לנשיאת משקל גבוה מהרגיל או הגעה לגובה מיוחד. כדאי לקחת היבטים יוצאי דופן כאלה בחשבון מראש. עם זאת, מומלץ שלא להגזים עם גישת "טווח הביטחון", בכדי שלא תשלמו סתם על יכולות בהן ייתכן ולא תשמשו או תשתמשו לעתים נדירות בלבד.
לקחת בחשבון את הפרודוקטיביות – החזר ההשקעה בעגלה החשמלית שתקנו, יהיה תלוי בין השאר ביעילות העבודה איתה. לכן, חשוב לקחת בחשבון כל מה שישפיע על הפרודוקטיביות של העובדים שישתמשו בה. יכולת התמרון, נוחות העבודה, עד כמה העגלה תזרז את העבודה וכדומה.
מפרט המוצר – כמובן, בסופו של דבר תצטרכו להשוות מוצרים שונים בתחום זה. בשלב זה יבוא לידי ביטוי מפרט המוצר, כולל היבטים שונים דוגמת ממדי העגלה החשמלית, אורך מזלג, גובה הרמה ועוד.
לברר כל מה שחשוב – חשוב לוודא שאתם מכירים את הציוד היטב או לפחות מבינים במה מדובר. קחו בחשבון, שתחום זה משתנה ומתפתח בהתמדה.
התרשמות מהמוצר עצמו – סינון אפשרויות ראשוני, ניתן לעשות פעמים רבות "על הנייר". אבל בחירה סופית, רצוי כמובן לעשות כשאתם רואים מולכם את הדגמים בהם מדובר ואף מנסים אותם. כך יהיה לכם מושג טוב יותר לגביי היבטים שונים כדוגמת יעילות השימוש וארגונומיה.

את העגלות הבאות שלכם תמצאו רק אצלנו!

אנו בקידמה מובילים את תחום המלגזות בישראל בראש מורם ותמיד הפער הזה נשמר הודות לשאיפה להצטיינות! אצלנו תוכלו למצוא את מיטב המלגזות החשמליות ומלגזות הדיזל שאתם צריכים. השירות שלנו כולל גם ייעוץ מלא וליווי לאורך כל הדרך! אצלנו אין אותיות קטנות ובהתחייבות תזכו למחירים הכי משתלמים שיש, רק פנו אלינו ותראו שיש לנו הרבה להציע לכם. כל סוגי המלגזות החדישות ביותר מחכות רק לכם, כולל עגלות משטחים, עגלות חשמליות, ציוד נלווה ואביזרים למלגזה.

אחרי שנות ניסיון רבות אתם יכולים להיות בטוחים ששירות מנצח תוכלו לקבל רק מצוות מנצח. אנחנו – קידמה מלגזות וציוד תובלה בע"מ נשמח לעמוד לשרותכם.

אולי יעניין אותך גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333