גוררים – כל מה שצריך לדעת

גוררים

גוררים – פתרון שינוע הכרחי וחיוני, שניתן כיום במגוון גדלים ופונקציות גרירה. על מנת לעבוד עם גורר באתר מחויבים לקבל אישור של שטח תפעולי ממשרד התחבורה. איפה קונים גוררים, מה מבדיל בין הדגמים השונים ואיך נבחר את זה שהכי נכון לנו?

מהם גוררים?

גוררים הינם כלים ממונעים קטנים, שדומים במראם לכלי רכב, אך מטרתם שונה: כפי ששמם מעיד עליהם, הגוררים משמשים לגרירה של מכולות ענק, ומשמשים לשינוע ציוד כבד במיוחד. ניתן לדמות את המכולות למעין קרונות משא קטנים, ואת הגוררים – לקטרים. הגוררים והמכולות יוצרים רכבות גרירה, ומסוגלים להסיע ממקום למקום ציוד במשקל של עד 25 טון.

תפקיד הגוררים וחשיבותם

גוררים הם כלים חיוניים להעברת ציוד כבד. אלו כלי רכב עוצמתיים במיוחד, המסוגלים להסיע למרחקים גדולים ציוד במשקל עצום, כפי שציינו לעיל. בגוררים יש מקום למפעיל, ובכך הם מאפשרים שליטה בנסיעה. כמובן שזה הכרחי גם מבחינה הפונקציונלית וגם בטיחותית – הרי מדובר ברכבת גדולה ועוצמתית. גוררים משמשים במפעלים ואזורי תעשייה, בנמלים, נמלי תעופה, מגרשי פירוק רכבים ומשווקים של סחורות כבדות.

הבדלים בין גוררים

חלק מהגוררים מאפשרים למפעיל לשבת, וצורתם דומה ממש לטרקטור או לרכב נסיעה. באחרים המפעיל עומד, הם בד"כ מעט צרים ופתוחים יותר. בכל סוג של גורר יש יתרונות: גורר גדול נוח יותר למפעיל ומתאים גם למרחקים ארוכים, וגורר קטן שבו המפעיל עומד מסוגל יותר לעבור בנתיבים צרים. כך שסוג הגורר צריך להתאים לתנאי השטח.

הבדל משמעותי נוסף בין גוררים הוא מקסימום המשקל שהם מסוגלים לסחוב. זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת גורר. הבדל נוסף הוא במשקל הגורר עצמו, בסוג מערכת החשמל המפעילה אותו ובסוג המצבר. חשוב לברר היטב על יכולותיו של הגורר ולאילו תנאי עבודה הוא מתאים, כדי לבחור בזה שמתאים בדיוק לצורך שלנו.

איפה קונים גוררים?

גוררים לא קונים כל יום. מדובר בהשקעה לא קטנה, שמתעתדת לשמש אותנו לשנים רבות. לכן, חשוב לעשות את הרכישה האיכותית שתספק אותנו באמת.

  • שירות היא מילת המפתח בכל הקשור לגוררים: חשוב שנבחר בחנות שמומחית לציוד גרירה ושינוע ותוכל לתת לנו שירות ייעוץ והכוונה בכל שלב. בבחירת מוצר מתאים, בהפעלה של המוצר ושימוש בו, וגם בתיקונים בעת הצורך.
  • תמיד טוב שיש מגוון של אפשרויות בחירה, להתאמה מקסימלית
  • בשביל שיהיה לנו שקט בראש, כדאי לבחור בחנות שמספקת גם ציוד נלווה, אביזרים משלימים ובכלל אפשר לרכוש בה כל ציוד גרירה ושינוע שנצטרך. זה חוסך התרוצצות מיותרת כשהכל מרוכז בחנות אחת.
  • חנות שמשווקת גוררים של יצרניות ענק מוכרות ובעלות מוניטין של איכות גבוהה. אנחנו הרי לא מעוניינים בתקלות ותיקונים חלילה לכן איכות היא מילת המפתח בגוררים.

אולי יעניין אותך גם:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

הצהרת נגישות עסק

רמפה, חניה נגישה.
מדרך- אבן סימון.
פעמון כניסה.

שם של רכז נגישות: נסיה יפרח

אימייל: nesyaif@lubinski.co.il
טלפון: 03-6710341