מלגזת אדם הולך נדחפת על ידי המפעיל ובכך היא שונה ממלגזות עם מנוע חשמלי או דיזל. אלו המקרים בהם נעדיף להשתמש בה:
א. היעדר רישיון מצד המפעיל – מלגזת אדם הולך לא נחשבת כלי רכב ולכן היא לא דורשת רישיון ייעודי. ניתן להפעיל אותה באופן עצמאי או לשלב אותה באולמות תצוגה, מפעלים ומחסנים בהם אין עובדים עם רישיון. היעדר רישיון מצד המפעיל הופך את המלגזה הזו לפתרון השינוע היעיל והזמין ביותר.

ב. הפעלה פשוטה – מלגזת אדם הולך מתאימה גם למצבים בהם רוצים לבצע פרויקטים פשוטים של שינוע והעברת מטענים. ההפעלה שלה פשוטה ואינה דורשת מאמץ או ריכוז מיוחד. בדגם הרגיל המלגזה מופעלת רק על ידי שרירי המפעיל ומערכת הידראולית, בעוד בדגם החשמלי יש מנוע שמסייע בהרמת סחורות בקלות יתרה. המלגזה מומלצת במקרים בהם המפעיל מתכנן שימוש רב ואינטנסיבי.

ג. עבודה בתוך שטח סגור – עוד מקרה בו נעדיף להשתמש במלגזת אדם הולך הוא של עבודה בתוך שטח סגור. המלגזה אידיאלית עבור הרמה של משאות במשקל של עד מאות ק"ג בלבד, אך בתוך שטח סגור ניתן לנצל את הניידות והדינאמיות שלה. המלגזה נחשבת פתרון קומקפטי והיא מומלצת עבור חברות הובלה, לוגיסטיקה, שינוע ועוד.

נהלי בטיחות להפעלת מלגזת אדם הולך

הגדרות המוסד לבטיחות וגיהות מתייחסות למלגזת אדם הולך בתור "מכונה ניידת רגלית". המשמעות היא שהיא מוכוונת בידי אדם האוחז בה ושהיא אינה מיועדת על פי המבנה שלה להסעת נהג או נוסעים. יתרה על כך, הגדרת מכונה ניידת רגלית גם קובעת את אופי נהלי הבטיחות. חשוב להקפיד על הנהלים הללו על מנת להשתמש במלגזה ולנצל את היתרונות שלה בהיעדר רישיון, בהפעלות פשוטות ובעבודה בתוך שטח סגור.

אדם המפעיל את המלגזה חייב להיות בקיא בתחומו ולעבור הדרכה מטעם המעסיק. יש להקפיד על תחזוקה תקופתית במלגזה ולנקוט בכל האמצעים הדרושים על מנת להגן על העובדים. הדרכת עובדים למניעת סיכונים בעבודה מתבצעת על ידי בעל מקצוע מתאים.